Gjanica e ndotur , ere mbytese ne Fier

Gjanica e ndotur , ere mbytese ne Fier

468
SHPËRNDAJE

Lumi Gjanica qe pershkon permes qytetin e Fierit eshte ndotur perseri. Pas nje periudhe disa mujore para zgjedhjeve vendore te 14 majit ka rinisur edhe ndotja. Pas oreve te mesnates dhe duke vijuar edhe ne oret e mengjesit

Gjate kesaj kohe ka pasur ndotje pa mase dhe ere te keqe ne te gjithe qytetin. 

Perdoren oraret e nates per te kamufluar derdhjet

E ndërkohë që Gjanica  ka nisur që të ndotet sërish askush prej institucioneve nuk ka marrë asnjë masë sikundër edhe qytetarët tashmë jan pajtuar me këtë gjëndje e nuk u ben më përshtypje 

Qytetarë të ndryshëm kanë pohuar se ndotja e Gjanicës ndodh gjate nates . Ne keto temperatura te larta qytetaret jane shprehur se era mbytese e hidrokarbureve ndjehet pertej brigjeve deri ne banesat e tyre dhe nuk mbajne dritaret hapur.
Kjo ndotje duhet të ishte parandaluar sidomos pas investimit disa milionesh qe eshte kryer dhe po kryhet per sistemimin e ketij lumi pergjate brigjeve te tij

S'KA KOMENTE