Del nga rruga automjeti me dasmorë, vdes 35-vjeçarja, dy të plagosur

Del nga rruga automjeti me dasmorë, vdes 35-vjeçarja, dy të plagosur

359
SHPËRNDAJE

Aksident ne aksin Sarande – Qafe Bote ne afërsi te Konispolit. Mësohet se 1 persona ka vdekur dhe 2 janë plagosur.Sipas burimeve paraprake mjeti ka dalë nga rruga dhe për rrjedhojë ka nderruar jete Adriana Prendi 35 vjec, dy te plagosur ne spital, njeri prej tyre, Gëzim Prendi, bashkëshorti i viktimës, njëherësh edhe drejtuesi i mjetit, banorë të fshatit Shëndëlli por që punonin në Greqi.Mesohet se te aksidentuarit mbreme kanë qenë ne nje dasem se viktima martonte vëllanë dhe sot e do te largoheshin  per Greqi.Nuk ka ende detaje te tjera per ngjarjen.

S'KA KOMENTE