ARTIKUJT E FUNDIT

Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin rrugor Berat-Fier ku makina ka përplasur një këmbësor i cili ka ndërruar jetë në vend. Viktima është Mentor Lama një prej punonjësve që po kryente punimet...
mashtrimi në internet, madje me pasoja të rënda financiare. Kamber Dervishaj ka paguar plot 20 mijë euro, pasi persona të ndryshëm e kanë kontaktuar në rrjete sociale me qëllim për t’i dhuruar një shumë...
Historiani i njohur Pëllumb Xhufi komentoi një nga tematikat më të diskutuara të momentit. Çështja mes Bullgarisë dhe Maqedonisë, si dhe pozicioni i Shqipërisë. Xhufi u ndal edhe në qendrimin e kryeministrit Rama , sa i përket...
Nje ngjarje e rende ka ndodhur kete pasdite ne Shkoder ku eshte vendosur eksploziv pranë mjetit të drejtoreshës së Operatorit të të Kujdesit Shëndetësor, Suida Kuka. Nje pako e dyshimtë u gjend e lënë në anë...
Behar Osmani është arrestuar ditën e sotme nga policia e Dibrës. 47 vjeçari ishte shpallur në kërkim nga policia e Fierit. Ai akuzohet akuzohet se në vitin 2020 i është gjetur një sasi lëndësh narkotike.
Bordi i Transparencës në datë 28 Qershor 2022, në mbledhjen e radhës vendosi: ✅Çmimi i shitjes me pakicë i nënproduktit gasoil i standardit SSH EN 590 të jetë 255 lekë/litri, ndërsa i shitjes me...