ARTIKUJT E FUNDIT

Mbyllet me sukses politik ne Beograd sesioni i 60 i Asamblese Parlamentare te Bashkepunimit te Ekonomik te Detit te Zi.( PABSEC). Nje sesion me debate te nxehta per shkak se ne te bejne pjese si Ukraina ashtu...
Arrest me burg” për 27-vjeçarin Rildi Koçja, i cili të dielën plagosi me thikë vjehrrin e tij, 62-vjeçarin Xhevdet Braushi dhe kunatin 30-vjeçar Albion Braushi. Ky shtetas u njoh sot me masën e sigurisë...
Një 39 vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia greke në Selanik. Atij i është gjetur dhe sekuestruar rreth 300 gram kokainë dhe mbi 30 mijë euro. Ky shtetas ishte liruar pak kohë më parë nga burgu pasi...
Euro është duke u këmbyer me më pak se 117 lekë me monedhën tonë kombëtare duke rënë në nivelet më të ulta historike. Sipas të dhënave të Bankës së Shqipërisë, sëfundmi, një euro është...
Fier / Finalizohet nga Sektori Operacional i DVP Fier, në bashkëpunim me Interpol Tirana, operacioni policor i koduar “Provizor”. Kapet në Patos dhe vihet në pranga, me qëllim ekstradimin drejt Italisë, 21-vjeçari i kërkuar...
Një tjetër tërmet në rajonin e Marche, Itali. Një tërmet me magnitudë 3.7 u regjistrua në agim në brigjet e zonës Pesaro-Urbino, 9 kilometra në thellësi. Tre lëkundje të tjera me magnitudë 2.1 dhe...