ARTIKUJT E FUNDIT

Qytetaret denoncojne AKU FIER, Ministria e Bujqesise nis masat ligjore ndaj pergjegjesve.

Ministri i Bujqesise Niko Peleshi ne nje deklarate  per mediat, ka bere publike nje denoncim te nje qytetari ,se veprimtaria e AKU ,ka qënë në kundërshtim flagrant me ligjin.Ministri i Bujqësisë Niko Peleshi deklaroi...

“Princi” i Libofshes,dënuar me 20 vjet për trafik armësh e droge

Jarl Alexandre de Basseville, u bë i njohur në Shqipëri për shkak të lidhjes së tij me dy femra, ku njëra prej tyre u është Miss Albania, Egla Harxhi, u ftua për herë...

Raporti :Sa milionerë ka Shqipëria dhe sa borxh ka cdo shqiptar?!

 Sipas raportit të Credit Swisse, vetëm 0.3% e popullsisë ka një pasuri mbi 100 mijë dollarë deri në 1 milionë dollarë. Në vlerë absolute, me numrin e të rriturve, që sipas raportit është rreth...

Dokumenti i Kuvendit/ Tahiri duhet të shpallet në kërkim ndërkombëtar

Dalja e ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, jashtë Shqipërisë ditën e djeshme, shkaktoi jo pak reagime në opinionin publik, pasi aktualisht ai është nën hetim nga prokuroria, pasi akuzohet për pjesëmarrje në trafik droge...

Fier:Godet djalin e xhaxhait me sende te forta,arrestohet 29 vjecari

*Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier, arrestuan në flagrancë shtetasin:-Ermal Meçaj, 29 vjeç, banues në fshatin Vjosë, Fier. Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi në fshatin Vjosë, për motive të...

Arrestohet 18 vjecari nga Ballshi pasi aksidentoi nje 5 vjecar me makine

Specialistët e Sektorit të Qarkullimit Rrugor arrestuan në flagrancë shtetasin:-Migers Zeneli, 18 vjeç, banues në fshatin Usojë, Ballsh. Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi në datën 17.11.2017 duke drejtuar mjetin tip "Ford Fokus" me...