Situata nga moti i keq 8 fshatra pa drita ne Mallakaster

Situata nga moti i keq 8 fshatra pa drita ne Mallakaster

3551
SHPËRNDAJE


Informacion i orës 08:30
Situata në territorin e qarkut Fier është e qetë. Nga struktura vendore të MC, nuk kemi raportime për situata problematike.
Gjatë natës ka pataur reshje shiu me intesitet të ulët.
1️⃣- Furnizime me ujë të pijshëm nuk ka problem.
2️⃣- Akset rrugore, rurale dhe nacionale janë
të kalueshme normalisht.
3️⃣- Hidrovoret janë në garishmëri të plotë pune.
4️⃣- Niveli i ujit në lumenjt Vjosa, Seman dhe Shkumbin është brenda shtratit dhe në kuota normale.Niveli i Vjosës në pikëmatjen e urës së Mifolit është 4.8m
5️⃣-Prezence uji në toka bujqësore nuk ka.
6️⃣- Kemi ndërprerje të energjisë elektrike, në Njësinë Administrative Fratar në fshatrat Malas , Ninësh ,Gadurove, Bejar.
Në Njësinë Administrative Selitë në fshatrat Gjerbës, Selitë, Kapaj, Çërrilë, bashkia Mallakastër.
Grupet e punës janë në terren dhe po punohet për riparimin e difekteve.
Ditë të mbarë !

S'KA KOMENTE