Pezullohen 2 police ,kapen duke marre para nga nje makine

Pezullohen 2 police ,kapen duke marre para nga nje makine

358
SHPËRNDAJE

Dy punonjës policie në Lezhë janë pezulluar nga puna. Ndaj tyre ka nisur hetim administrativ për shkelje të rëndë të procedurës standarde të punës.

Reagimi i policisë erdhi pas publikimit të një video në rrjetet sociale, ku inspektorët A. Ç. dhe K. Ll. të dy punonjës së Patrullës së Përgjithshme në stacionin e policisë në Shëngjin u filmuan duke përfituar para në mënyrë të paligjshme gjatë ndalimit të automjeteve.

“Policia e Shtetit falënderon qytetarët dhe median që denoncojnë raste të tilla, si dhe i siguron ata se është e vendosur për të larguar nga radhët e saj, cilindo punonjës që do të abuzojë me detyrën”, thuhej në reagimin e policisë.

S'KA KOMENTE