Përfshihet nga zjarri banesa në katin e 3 të një pallati në...

Përfshihet nga zjarri banesa në katin e 3 të një pallati në Fier

581
SHPËRNDAJE

Një banesë është përfshirë nga zjarri në katin e tretë të një pallati 5-katësh. Ngjarja ndodhi në lagjen “15 Tetori” në Fier. 

Zjarri ka rënë në ambientet e kuzhinës ku fillimisht kanë marrë flakë aspiratori dhe soba duke alarmuar jo vetëm familjarët, por edhe banorët e zonës. Në vendngjarje kanë shkuar menjëherë forcat zjarrfikese të cilat kane bere te mundur neutralizimin e flakeve. 

Fatmiresisht nuk ka patur njerëz të lënduar, por vetëm dëme materiale.

S'KA KOMENTE