Greqi-Vrau ish-bashkëshorten dhe më pas veten, dalin detajet e krimit

Greqi-Vrau ish-bashkëshorten dhe më pas veten, dalin detajet e krimit

28
SHPËRNDAJE

Mediat greke kanë zbuluar detajet e vrasjes gjakftohtë të 42-vjeçares nga polici 38-vjeçar, ish-bashkëshorti i saj, e ndodhur mëngjesin e së martës.

Sipas informacioneve, autori ka pritur që dy fëmijët e tyre të mitur të hipnin në autobusin e shkollës dhe më pas ka mbërritur në katin e 6-të të pallatit, jashtë banesës së gruas fatkeqe, në rrugën Komninon.

Sapo 42-vjeçarja ka hapur derën, ka parë ish-bashkëshortin me pushkë në duar, të cilën pak sekonda më pas e ka qëlluar dhe ka gjetur vdekjen e menjëhershme.

Më pas i ka dhënë fund jetës së tij me një plumb në kokë.

Fqinjët kanë njoftuar me shpejtësi duke thënë se kanë dëgjuar të shtënat, por kur në vendngjarje kanë mbërritur ekipet e shpëtimit dhe policia, 42-vjeçari kishte vdekur dhe dy trupat e pajetë ndodheshin në një “pellg” gjaku, në korridor e përbashkët të pallatit.

S'KA KOMENTE