Zjarri në Selenicë merr përmasa të mëdha, fillon ndërhyrja nga ajri, Peleshi...

Zjarri në Selenicë merr përmasa të mëdha, fillon ndërhyrja nga ajri, Peleshi thirrje banorëve të evakuohen

188
SHPËRNDAJE

Zjarri në Dushkarak të Selenicës ka marrë përmasa të mëdha dhe ëhstë dashur ndërhyrja nga ajri.

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi u ka bërë thirrje banorëve pranë vatrave të zjarrit të evakuohen, sipas kërkesës së autoriteteve.

Reagimi i Peleshit:

Kushtet atmosferike, era e fortë në disa raste po vështirësojnë punën e forcave operacioneve në terren, në përballje me zjarret. Problematike është situata në fshatin Dushkarak në bashkinë Selenicë, ku po ndërhyn nga ajri helikopteri i Forcës Ajrore. U bëjmë thirrje banorëve që janë pranë vatrave të zjarrit të evakuohen në rast se kjo u kërkohet nga autoritetet.  

S'KA KOMENTE