Zjarr ne kodrat me ullishte ne Patos

Zjarr ne kodrat me ullishte ne Patos

404
SHPËRNDAJE

Nje zjarr i fuqishem ka rene ne kete te diele në vendin e njohur si “Burimi e lajthisë” në Dukas të Patosit. Nga njoftimet e para mesohet se era po favorizon flakët dhe zjarri po përhapet në grykën e kodrave duke shkuar drejt Margëlliçit. 

Burime nga vendi i ngjarjes bëjnë me dije se po digjen ullinj të rinj dhe shekullorë. Drejt vendit të ngjarjes janë nisur forcat zjarrfikëse, ndërsa ende nuk dihet shkaku i zjarrit.

S'KA KOMENTE