Zjarr në kodrat e Vajkanit në Fier, rrezikohen disa banesa

Zjarr në kodrat e Vajkanit në Fier, rrezikohen disa banesa

404
SHPËRNDAJE

Nje zjarr i permasave te medha ka rene kete pasidte në kodrat e Vajkanit në Fier. 

Flakët janë përhapur me shpejtësi të favorizuara edhe nga era e fortë. Zjarri po shtrihet në një territor të gjerë ndërsa rrezikohen të digjen ullishte dhe pemë frutore. 

Flakët janë në një zonë ku ka e dhe banesa ndërsa pranë është edhe kisha e Vajkanit. Në terren kanë zbritur të gjitha mjetët dhe efektivët e repartit zjarrfikës të Fierit.

S'KA KOMENTE