Zetori futet në asfalt, ndahet më dysh nga furgoni, ne Poshnje

Zetori futet në asfalt, ndahet më dysh nga furgoni, ne Poshnje

12699
SHPËRNDAJE

Një aksident ka ndodhur 40 minuta më parë në aksin nacional Dimal-Lushnje, në vendin e quajtur rrethrrotullimi i Poshnjes.Një mjet bujqësor i ka prerë rrugën një fugoni, tip Citroen me targa të huaja dhe mjeti bujqësor është ndarë në mes të rrugës.Si pasojë e aksidentit janë plagosur lehtë drejtuesi i mjetit bujqësor dhe dy fëmijë që ndodheshin në furgon.

Fëmijët janë përplasur në xhamin e përparmë të mjetit dhe kanë shembje të lehta.Të plagosurit janë transportuar në Spitalin Rajonal të Beratit,ku ndodhen nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.Burimet policore bëjnë me dije se pas aksidentit është shoqëtuar në polici drejtuesi i mjetit bujqësor, që rezulton se ishte pa patentë.

S'KA KOMENTE