Zbulohet emri i personit te arrestuar nga RENEA ne FIER

Zbulohet emri i personit te arrestuar nga RENEA ne FIER

2458
SHPËRNDAJE

Zbulohet emri i personit të arrestuar nga policia mbrëmjen e sotme në Fier. Mesohet” se policia ka arrestuar Nuredin Dumanin.

I shumkërkuari, Nuredin Dumani është kapur në Fier, në sajë të një operacioni të zhvilluara nga Renea. Mësohet se Dumani ka qenë i përfshirë në ngjarjet e pasdites në Elbasan ku u krye atentat ndaj shtetasit të shpallur në kërkim, Talo Çela.

Policia ka marrë informacioni për këtë ngjarje dhe nga informacionet operative ka mësuar se Dumani pas ngjarjes është larguar për në qytetin e Fierit dhe pas ndërmarrjes së këtij operacioni ka bërë të mundur arrestimin e tij në nje bllok pallatesh në lagjen “Apollonia”.

Sipas informacioneve të siguruara, Dumani ka qenë i armatosur në momentin e arrestimit nga forcat speciale “RENEA”.

Nderkohe forca te shumta policie kane bllokuar nje segment rrugor te lagjes 15 tetori dhe Apollonia ne Fier ndersa operacioni vijon . Ende nuk ka nje njoftim zyrtar nga polcia Fier per kete opeeacion

S'KA KOMENTE