Vrasja e familjes shqiptare në Greqi/ U gjetën të masakruar nga djali...

Vrasja e familjes shqiptare në Greqi/ U gjetën të masakruar nga djali i madh, dy të miturit me shenja në fyt

1804
SHPËRNDAJE

Një tragjedi familjare ka ndodhur në Andravidë, pasi nëna, babai dhe dy nga tre fëmijët e tyre janë gjetur të vdekur në shtëpinë e tyre.

Familja kishte tre djem të mitur dhe mbijetoi vetëm një, i cili është rreth 10 vjeç. Këtë fëmijë e ka nëna me ish-bashkëshortin. Dy fëmijët e vdekur, të moshës një dhe dy vjeç, janë gjetur brenda shtëpisë me shenja mbytjeje, por kjo nuk është e saktë pasi ata ende nuk janë kontrolluar nga mjeku mjekësor.

Në oborrin e shtëpisë janë gjetur babai dhe nëna, me thikë në qafë.

Sipas dëshmisë së një gruaje, fëmija ka qenë ai që ka gjetur vëllezërit e motrat dhe nënën e tij të gjakosur në shtëpi. Konkretisht, fëmija kapi vëllanë e parë të vogël që pa përballë dhe e tërhoqi zvarrë në rrugë dhe në kishë për të kërkuar ndihmë, për të shpëtuar.

Dy fëmijët u transportuan në qendrën mjekësore nga EKAB por fatkeqësisht ishte tepër vonë. Sipas informacioneve të para, babai ishte nga Shqipëria dhe nëna nga Rumania.

Sipas informacioneve të para, shtëpia e gjakosur e familjes fatkeqe në të cilën jetonin dy vitet e fundit, ndodhet prapa kishës së Shën Konstantinos.  Forcat e policisë ndodhen në shtëpi ndërsa mjekja mjekësore e cila tashmë ndodhet në vendngjarje pritet të zbardhë rastin.

S'KA KOMENTE