Ushtare rus te kapur rob/Ministri i Jashtëm ukrainas thirrje grave ruse

Ushtare rus te kapur rob/Ministri i Jashtëm ukrainas thirrje grave ruse

510
SHPËRNDAJE

Ministri i Jashtëm ukrainas, Dymytro Kulaba ka postuar një foto në rrjetin social tëitter ku shihen disa ushtarë rusë të cilët janë kapur peng.

Kulaba ka bërë thirrje ndaj nënave dhe grave ruse duke u kërkuar që të marrin mbrapsht burrat e tyre sepse këta të fundit po vrisnin njerëz të pafajshëm në një tokë të huaj.

S'KA KOMENTE