U vëtëdorëzua në gjykatë, GJKKO rikonfirmon masën e arrestit me burg për...

U vëtëdorëzua në gjykatë, GJKKO rikonfirmon masën e arrestit me burg për zyrtarin e bashkisë

122
SHPËRNDAJE

Gjykata Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, ka rikonfirmuar masën e caktuar në mungesë “arrest me burg” për Leonard Daçi, jurist në Bashkinë e Bulqizës, pjesë e grupit të të zyrtareve të këtij institucioni që u arrestuan, përfshirë kryebashkiakun Lefter Alla. 

Kujtojmë se Daçi u vetdorëzua të shtunën në gjykatën e Posaçme, në prani të avokatit të tij. 

Ndërkohë, masa e ‘arrestit me burg’ është dhënë të shtunën dhe për kryebashkiakun Lefter Alla dhe zyrtarët e tjerë të përfshirë në abuzimin me detyrën për tenderat e ujësjellësit.

S'KA KOMENTE