U ndërtuan pa leje, nis prishja e lokaleve në hyrje të Durrësit

U ndërtuan pa leje, nis prishja e lokaleve në hyrje të Durrësit

212
SHPËRNDAJE

Mëngjesin e ditës së sotme ka nisur prishja e lokaleve në hyrje të qytetit të Durrësit. Vendimi për prishjen e tyre u mor në mbledhjen e Këshillit Bashkiak, pasi këto lokale janë ndërtuar pa leje duke zaptuar hapësirën publike. 

Pritet që në total të prishen rreth 20 lokale pa leje, në terren janë zyrtarë të IKMT dhe oficerë të policisë bashkiake.

S'KA KOMENTE