U aksidentuan ne mbremjen e djeshme ne Mallakaster,dergohen ne Tirane 2 te...

U aksidentuan ne mbremjen e djeshme ne Mallakaster,dergohen ne Tirane 2 te plagosur

559
SHPËRNDAJE

U aksidentuan ne mbremjen e djeshme ne Mallakaster,dergohen ne Tirane 2 te plagosur qe ishin ne gjendje te rende.Sipas informacionit nga bluzat e bardha te spitalit te Fierit pasi te plagosurit kane marre ndihmen e pare ne spital jane derguar per mjekim te specializuar ne Spitalin e Traumes ne Tirane. Mes te plagosurve ka qene edhe nje shtetas italian me vajzen e tij .

Nga aksidenti i nje nate me pare kane mbetur te plagosur 8 persona ,nga keta 6 te rritur 2 femije . Aktualisht ne reanimacionin e Fierit ndodhet 1 person dhe 1 tjeter ne obesrvacion, ndersa 4 te tjere kane dale nga spitali jane ne gjendje te mire

Mallakastër

Rreth orës 20:15 te mbremjes se djeshme në aksin rrugor Tepelenë-Mallakastër, në fshatin Malas, shtetasi E. Gj., 36 vjeç, duke drejtuar automjetin tip “Benz” është përplasur me automjetin tip “Renault” me drejtues shtetasin D. L., 32 vjeç.

Si pasojë e përplasjes janë dëmtuar dy drejtuesit e automjeteve dhe gjashtë pasagjerët, A. Gj., 25 vjeçe, A. Gj., 23 vjeçe, dy fëmijë të mitur 2 vjeç dhe 3 vjeç(pasagjerët e automjetit tip “Benz”); K. M., 30 vjeçe, C. R., 31 vjeç, (pasagjerët e automjetit tip “Renault”), të cilët ndodhen në spitalin e Fierit nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.

S'KA KOMENTE