Turqia tronditet sërish nga tërmeti, regjistrohen lëkundje mbi 6 ballë në kufirin...

Turqia tronditet sërish nga tërmeti, regjistrohen lëkundje mbi 6 ballë në kufirin me Sirinë

176
SHPËRNDAJE

Kufiri turko-sirian është tronditur sërish nga një tërmet me magnitudë të fortë, 2 javë pasi u godit nga dy lëkundje që i morën jetën mbi 30 mijë personave.

Vetëm disa minuta më parë pranë zonës së Antakyas në Turqi dhe ka pasur një goditje prej 6.4 ballësh në shkallën Rihter dhe me një thellësi rreth 10 kilometra.

Ende nuk ka raportime për dëmet e shkaktuara nga kjo lëkundje, ndërsa priten përditësime mbi situatën në vazhdim.

S'KA KOMENTE