Turqi, tërmet i fuqishëm 5.3 Rihter , frikë dhe panik tek banorët

Turqi, tërmet i fuqishëm 5.3 Rihter , frikë dhe panik tek banorët

82
SHPËRNDAJE

Një tërmet i fortë me magnitudë 5.3 i shkallës Rihter goditi Kahramanmaras-in e Turqisë, duke shkaktuar panik dhe frikë tek banorët.

Lëkundjet u regjistruan në orën 12:19 të mesditës me orën turke, me një thellësi fokale prej shtatë kilometrash, ndërsa dy lëkundje të tjera të forta pasuan në më pak se një orë. Konkretisht, një lëkundje me magnitudë 4 ka ndodhur në orën 12:23 dhe një tjetër me magnitudë 4.2 në orën 13:04.

S'KA KOMENTE