Tronditje ne tregun valutor, euro bie nën vlerën e dollarit

Tronditje ne tregun valutor, euro bie nën vlerën e dollarit

506
SHPËRNDAJE

Dollari amerikan është blerë këtë të hënë me 116.7 lekë dhe është shitur me 118.2 lekë sipas kursit të këmbimit.

Sakaq monedha evropiane Euro blihet me 116.7 lekë dhe shitet me 117.4 lekë

Në katër javët e fundit, kursi midis euros dhe dollarit humbi 2,06 për qind, kurse gjatë 12 muajve të fundit, ra me 14,78 për qind.

Një euro  sot këmbehet me 0.993 dollarë, raporton abcnews.al.

Frika se Rusia mund të kufizojë furnizimet e Evropës me energji ka rritur shanset për recesion në zonën e euros.

S'KA KOMENTE