Tronditet Greqia, tërmet i fuqishëm në ishullin e njohur grek, ja epiqendra

Tronditet Greqia, tërmet i fuqishëm në ishullin e njohur grek, ja epiqendra

800
SHPËRNDAJE

Greqia është tronditur nga një tërmet mbrëmjen e së martës. 

Raportohet se tërmeti ishte me magnitutë 4.8 i shkallës Rihter dhe është regjistruar në Qipro. Epiqendra e saj ishte në jug të Paphos, ndërsa lëkundjet sizmike janë ndjerë në disa zona. 

Vlen të përmendet se ka pasur shqetësim dhe frikë tek banorët. Ndërsa deri më tani nuk ka informacione për dëme apo të lënduar.

S'KA KOMENTE