Tragjedia hekurudhore ne Greqi/Familja shqiptare/Nuk kemi asnjë gjurmë nga vajza jonë, ishte...

Tragjedia hekurudhore ne Greqi/Familja shqiptare/Nuk kemi asnjë gjurmë nga vajza jonë, ishte ne vagonin e pare

1598
SHPËRNDAJE
Gre

Midis viktimave të përplasej së dy trenave në Larisa të Greqisë, dyshohet të jetë dhe një studente me origjinë shqiptare.

Prindërit e Kludia Lata kanë bërë apel për gjetjen e vajzës së tyre. Familja Lata bën me dije se vajza ka qenë pasagjere në tren, sakaq mësohet se ajo ishte studente në Athinë.

Ata kanë shpërndarë foto dhe kanë dhënë mostra të AND-së në mënyrë që të bëhet identifikimi i trupave. Mediat greke raportojnë se deri më tani janë konfirmuar 47 viktima, ndërsa 7 trupa janë karbonizuar dhe und të identifikohen me testin e AND-së.

S'KA KOMENTE