Tjetër sulm kibernetik në Shqipëri, goditet sistemi TIMS

Tjetër sulm kibernetik në Shqipëri, goditet sistemi TIMS

70
SHPËRNDAJE

Shqipëria goditet nga një tjetër sulm kibernetik. Lajmi e ka bërë të ditur kryeministri Edi Rama. Ai shkruan se janë të njëjtët agresorë, pra nga Irani dhe se po punojmë përditë pa orar me aleatët për t’i bërë të papenetrueshme sistemet tona digjitale.

“Një tjetër sulm kibernetik nga të njëjtët agresorë, tanimë të ekspozuar dhe dënuar prej vendeve aleate e mike të Shqipërisë, është shënuar mbrëmë mbi sistemin TIMS! Ndërkohë vazhdojmë punojmë përditë pa orar me aleatët për t’i bërë të papenetrueshme sistemet tona digjitale”, shkruan Rama.

S'KA KOMENTE