Te shtena me armë ne Vlorë, një person i plagosur

Te shtena me armë ne Vlorë, një person i plagosur

527
SHPËRNDAJE

Mbrëmjen e së shtunës Vlora është tronditur nga të shtënat me armë.

Raportohet për breshëri arme pranë parkimin te stadiumit të qytetit bregdetar. Deri në këto momente bëhet me dije se ka mbetur një person i plagosur, Romeo Mecaj rreth 30 vjec pronar i një lokali në Lungomare,i cili është transportuar në spital dhe eshte ne gjendje te rende.

30 vjecari i plagosur mesohet se ka qenë duke parkuar makinën për të shkuar në lagje. Autorët e kanë pritur. Dyshohet te kenë qenë 2 ose më shumë persona.

Dyshohet se një foristradë ka qëlluar me breshëri automatiku drejt tij dhe ky mjet është gjetur i djegur në afërsi të Ujit të Ftohtë.”

S'KA KOMENTE