Të miturit që u mbytën në liqen janë 2 vëllezër, babai i...

Të miturit që u mbytën në liqen janë 2 vëllezër, babai i tyre humb ndjenjat në vendngjarje

3706
SHPËRNDAJE

Detaje të reja janë mësuar nga ngjarja e tragjike e ndodhur mbrëmjen e sotme në Tiranë, ku dy të mitur humbën jetën në liqenin e Prushit. 

Të miturit që kanë humbur jetën duke mos arritur të dalin në sipërfaqe janë M.T 13 vjeç K.T 10 vjeç, të dy vëllezër. 13 vjeçari është futur në liqen për të shpëtuar vëllain e tij. 

Babai ndodhet në vengjarje, pasi ka arritur në vengjarje ka humbur ndjenjat dhe stafi mjekësor i ka dhën ndihmën e parë.

Dy vëllezërit së bashku me dy moshatarë të tjerë kanë hyrë në liqen për t’u larë. Ndërkohë 2 të tjerët kanë dalë nga liqeni, ndërsa dy vëllezërit humbën jetën.

S'KA KOMENTE