ARTIKUJT E FUNDIT

Morën peng fierakun në Londër, zbulohen emrat e shqiptarëve të arrestuar

Janë zbuluar emrat e shqiptarëve të arrestuar në Angli, të cilët morën peng 30-vjeçarin Nertil Buzin nga Fieri, për shkak të konflikteve për kontrollin e shtëpive të barit. Siç raportojnë mediat...

Burri dhunon gruan ne Greqi dhe më pas zhduket, policia vihet në kërkim të...

Një 53-vjeçar është shpallur në kërkim nga Policia, pasi ka ushtruar dhunë fizik ikë ndaj partneres së tij në një hotel dhe më pas e ka braktisur. 53-vjeçari ka...

Hapet thirrja për subvencionimin e 70% të çmimit të paneleve diellore

Kryeministri, Edi Rama me anë të një postimi në facebook, ka bërë me dije se është hapur thirrja për subvencionimit me 70% të financimit për çdo familje shqiptare që do të aplikojë...

Britania jep lajmin e keq për emigrantët shqiptarë

Suella Braverman është zotuar se do ta bëjë më të vështirë për migrantët që “pretendojnë” se janë viktima të skllavërisë moderne që të vijnë në Mbretërinë e Bashkuar në një përpjekje të...

Denoncimi i fierakut per vellane/U mor peng dhe u torturua në Britani nga 7...

Denoncimi i një fieriku se vëllai i tij ishte marrë peng në Britaninë e Madhe dhe për lirimin e tij ishte kërkuar një shumë prej 400 mijë paundësh, vuri në alarm policinë...

Rusia vë në lëvizje nëndetësen bërthamore, NATO në alarm

Frika që Rusia mund të përdorë armë atomike në luftën e saj në Ukrainë sa vjen e shtohet. Nëndetësja ruse me energji bërthamore “Belgorod” po lëviz në detet e Arktikut dhe ekziston...