ARTIKUJT E FUNDIT

Sherr për shezlongët,pushuesi plagos rëndë pronarin e një subjekti

Pronari i një subjekti privat në Shëngjin është goditur me lopatë pas koke pas një sherri me një person tjetër.Paris Deda ka goditur Armando Markun me sende të forta.

“BIRN”: Si u vodhën miliona euro tokë në Dhërmi përmes zyrave shtetërore

Prokuroria beson se pas një grabitjeje në zyrat e Qarkut Vlorë fshihet një skemë e sofistikuar kriminale për tjetërsimin e të paktën 63 mijë m2 tokë në fshatin piktoresk të rivierës së...

Shpallen rezultatet e provimit të matematikës/234 maturantë me 10 absolute!

Janë publikuar rezultatet e provimit të Matematikës për Maturën Shtetore, ku bien në sy rezultatet shumë të mira, ndryshe nga testi i Gjuhës Shqipe dhe Letërsisë. Nëse në këtë...

Neser maturantet ne proteste/Berisha mbështet vendimin e maturantëve

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha, mbështet protestën e maturantëve. Berisha shkruan në “Facebook” se nesër në orën 10:00 maturantët nisin protestën “pa kthim kundër pabesisë Rama-Kushi”.

Bota rrezikohet nga “virusi X”, krahasohet me “Vdekjen e Zezë” që vrau 75 milionë...

Mediat britanike japin alarmin se një virus i ri, i quajtur “Sëmundja X” mund të mbërrijë në Mbretërinë e Bashkuar nga dita në ditë pasi ekspertët po paralajmërojnë për...

Kryeministri Rama paralajmëron gjoba prej 1 korrikut per qeset plastike

Shqipëria i tha përfundimisht “JO” përdorimit të qeseve plastike më 1 qershor të këtij viti, teksa hyri në fuqi vendimi për të ndaluar shitjen në çdo njësi tregtare të qeseve njëpërdorimshme, me...