Tabaku kërkon dorëheqjen e Ramës: “Ka 2 ministra në burg dhe ndihet...

Tabaku kërkon dorëheqjen e Ramës: “Ka 2 ministra në burg dhe ndihet krenar“

53
SHPËRNDAJE

Pas përfundimit të mbledhjes së Komisionit Hetimor , Jorida Tabaku ka dhënë një deklaratë për mediat jashtë Kuvendit.

Tabaku theksoi se në Komision u dëgjua një dëshmitar i cili mbronte korrupsionin duke kërkuar sërish dorëheqjen e Edi Ramës.

“Sot Rama dështoi të thoshte se ku kanë shkuar 430 milionë euro duke injoruar ccdo ligj dhe Kushtetutën dhe refuzoi të thoshte të vërtetën. Unë nuk kisha asnjë pritshmëri, Komisioni ka prova5t dhe dëshmitë. E ka parë që inceneratorët nuk punojnë por si mundet kryeministri i një vendi të vazhdojë të jetë krenar pasi ka 2 ministra në burg, duhej të ishte dorehequr. SPAK do t’i ccojmë dosjen e plotë me përgjegjësitë e gjithsecilit.

S'KA KOMENTE