Stuhia e forte demton serat ne disa fshatra te Fierit

Stuhia e forte demton serat ne disa fshatra te Fierit

1603
SHPËRNDAJE

Moti i keq ka shkaktuar dëme në bujqësi në qarkun e Fierit gjatë ditës së sotme. Rreshjet e dendura të shiut shoqëruar nga erëra të forta ka bërë që të shkatërrohen serat e rreth 20 fermerëve në fshatin Suk 2 të bashkisë Roskovec.

Sipas fermerëve era e fortë ka grisur plastmasët që mbulojnë serat dhe ka thyer hekurat e tavanëve bashkë me bandierët që janë të vendosur për të mbajtur strukturën e serave.Sipas tyre dëmet e shkaktuara shkojnë afërsisht 100 milionë lekë.

S'KA KOMENTE