SPAK detaje nga operacioni ne Fier:Kapen 430 kg kokainë me vlerë 40...

SPAK detaje nga operacioni ne Fier:Kapen 430 kg kokainë me vlerë 40 mln euro

284
SHPËRNDAJE

Laboratori i drogës në Fier, droga kapte vlerën e 40 mln euro.

SPAK ka dhënë detajet për megaoperacionin në Frakull rtë Fierit është gjetur një l,aborator kokaine, në banesën e ish-kryekomunarit të Frakull, Viktor Cervanaku.

Aitha se janë 430 kg kokainë e sekuestruar dhe që kapte vlerën e 40 mln eurove.

SPAK jep detajet:

15,910 euro, 3 armë zjarri automatik kallashnikov, 3 armë zjarri të llojit pistolteë, 108 copë fishek të kalobrave të ndryshëm, 18 aparate telefonash celularë, 5 automjete, 2 laptop, 2 armë gjahu, 20 paleta me rreth 2 TON “pleh artificial” brenda të cilës dyshohet të jenë 430 kg kokainë me vlere 401 mln euro

S'KA KOMENTE