Situata kritike nga zjarri në ishullin e Sazanit, dëgjohen shpërthime të...

Situata kritike nga zjarri në ishullin e Sazanit, dëgjohen shpërthime të municioneve luftarake

178
SHPËRNDAJE

Vijon të jetë kritike situata në ishullin e Sazanit, të përfshirë nga flakët prej tre ditësh. Raportohet se janë dëgjuar shpërthime të municioneve luftarake.

Zjarri është aktiv në një sipërfaqe te konsiderueshme në pjesën lindore të ishullit përballë qytetit të Vlorës. Ndërkohë nuk është bërë ndërhyr

Burime bëjnë me dije se Ministria e Mbrojtjes i ka urdhëruar të gjithë zjarrfikësit e policët që po luftojnë me flakët që të mos i përgjigjen asnjë telefonate dhe nuk lejojnë që të xhirohet asnjë video për t’iu shpërndarë mediave. Ndër të tjera në ishull nuk lejohet të hyjë asnjë person, qoftë turist apo punonjës mediash sepse ka municione.

S'KA KOMENTE