Shpërthen bombola e gazit në Fier, shpëtojnë mrekullisht dy të moshuarit

Shpërthen bombola e gazit në Fier, shpëtojnë mrekullisht dy të moshuarit

1277
SHPËRNDAJE

Shpërthen bombola e gazit në një banesë në katin e dytë të një pallati në lagjen 2”9 Nëntori” në Fier. Në banesë ndodheshin një çift të moshuarish të cilët sapo kanë pikasur flakët kanë njoftuar repartin zjarrfikës. Bombola e gazit ka qenë e ndezur pasi çifti ka qenë duke gatuat. 

Për të evituar përhapjen e flakëve i zoti i shtëpisë ka tentuar të largoj bombolën që ishte në aneksin e shtëpisë dhe ka pësuar dëmtime të lehta në duar. Pranë vendit të ngjarjes kanë shkuar zjarrfikësit dhe uniformat blu.

S'KA KOMENTE