Samiti i BE-BP, nis ceremonia e pritjes së liderëve të BE 

Samiti i BE-BP, nis ceremonia e pritjes së liderëve të BE 

106
SHPËRNDAJE

Ka nisur para ambienteve të Air Albania pritja e lidërëve europian dhe të Ballkanit Perëndimor, në kuadër të samitit që po mbahet për herë të parë në vendin tonë.

KryeministriEdi Rama ka pritur presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani, atë të Maqedonisë së Veriut dhe komisionierin Oliver Varhelyi.

Rama është në pritje të 27 tliderëve europianë që vijnë në kuadër të këtij samiti.

Aktualisht Tirana është “blinduar” nga forcat e sigurisë për mbarëvajtjen e këtij samiti , historik sic e ka cilësuar kryeminidtri Edi Rama.

S'KA KOMENTE