Sali Berisha “zbardh” planin e protestave ditët në vijim

Sali Berisha “zbardh” planin e protestave ditët në vijim

263
SHPËRNDAJE

Përse atë ditë u tërhoqe tek ura e Lanës dhe më pas mbylle protestën?

“Tek ura shënonte vendimin për të kontrolluar trupat ku ishin dhe si ishin dhe në çfarë gjendje ishin “luftëtarët” u ç’bënë blindet për herë të parë. Kryeministri ishte bërë me dy seli të dy blinduara, këmbanat ranë për Edi Ramën”

Si do të vijohet më tej protestat? “Do të ketë një diveristitet por selia dhe shtëpia e demokratëve do tu kthehet demorkatëve dhe nuk do të rijë strofull e Bashës ata kanë plane kriminale aty. Kundër Ramës janë protestat pasi këta janë bashkë tani të dy. Nëse shkon në selia e PD është njësoj sikur proteston në godina e Ramës, aty është pengu i Ramës brenda, marrin drogë dhe pikë brenda selisë blu. Ne do ta nxjerrim Edi Ramën nga të dy selitë. Rama ka 3 muaj që reh gjoksin që blindat nuk çahen kurrë, le ti shikojë. Selia e PD do të rikthehemi patjetër ajo është shtëpia e demokratëve”, tha Berisha.

S'KA KOMENTE