Rrëshqitje dherash për shkak të reshjeve, aksi rrugor në Vlorë gati të...

Rrëshqitje dherash për shkak të reshjeve, aksi rrugor në Vlorë gati të shembet

2193
SHPËRNDAJE

Reshjet e dendura të shiut në qytetin e Vlorës kanë sjellë probleme në disa akse rrugore në fshatra.Si pasojë e prurjeve të mëdha është dëmtuar aksi rrugor që të çon në fshatin Plocë dhe Sevaster, pasi ka patur rrëshqitje të madhe dheuMësohet firma kontraktore për mirëmbajtjen e rrugës ka nisur grupin në mënyrë që të meren masat për kalimin e mjeteve në një aks dhe ditën e nesërme të vazhdojë ndërhyrja

S'KA KOMENTE