Reshje bore në Korçë, nuk ka probleme në akset turistike

Reshje bore në Korçë, nuk ka probleme në akset turistike

90
SHPËRNDAJE

Reshjet e borës kanë përfshirë edhe qytetin verilindor të Korçës.

Mësohet se trashësia e borës në Dardhë ka arritur 5 cm deri 15 cm.

Ndërkohë borëpastrueset kanë punuar për të pastruar rrugët dhe për t’i kriposur.

Njoftim:

Ne Qarkun Korçe gjate natës ka patur rreshje. shiu/debore.
Rreshjet kane qene ne forme debore ne kuoten +1200 m .
Ne rrugen e Dardhes nga km 6 -km 13 ,rreshje debore, trashesia 5 cm deri 15 cm.
U punua me mjet B.Pastruese per pastrim dhe kriposje.
Ne aksin Korçe-Voskopoje dhe Korçe-Qafa e Qarrit-Erseke rreshje debore te pakta.
Qarkullimi i mjeteve behet pa probleme dimerore.
Temperaturat mesatarja 0 grade.
Aktualisht moti i alternuar i kthjellet/vranet dhe me rreshje te pakta.
Ne akset rrugore nacionale dhe turistike, nuk ka probleme ne rruge.
Kontraktoret ne gadishmeri per Mirembajtje Dimerore dhe Emergjente nisur edhe nga parashikimet e motit per oret ne vijim.
Sektori M.Rruga Korçe

S'KA KOMENTE