Rënie e fortë për Dollarin dhe Paundin – Sa këmbehet sot Euro?

Rënie e fortë për Dollarin dhe Paundin – Sa këmbehet sot Euro?

116
SHPËRNDAJE

Dollari amerikan ka pësuar këtë mëngjes një rënie të fortë nga dita e djeshme teksa është blerë sot me 104.7 lekë dhe është shitur me 106.1 lekë sipas kursit të këmbimit lokal.

Edhe Paundi britanik ka regjistruar zbritje të ndjeshme të vlerës pasi krahasuar me ditën e mërkurë është blerë sot me 128.4 lekë dhe është shitur me 130 lekë.

Monedha europiane është ‘zgjuar’ mëngjesin e sotëm relativisht e qëndrueshme teksa blihet sot me 114 lekë dhe shitet me 114.6 lekë krahasuar me një ditë më parë.

Referuar tregut të brendshëm valutor Franga zvicerane ka pasur edhe ajo një rënie këtë të enjte pasi në raport me ditën e djeshme është blerë sot me 113.9 lekë dhe është shitur me 115 lekë.

S'KA KOMENTE