Rama uron 100-vjetorin e vendosjes së marrëdhënieve me SHBA

Rama uron 100-vjetorin e vendosjes së marrëdhënieve me SHBA

16
SHPËRNDAJE

Kryeministri Edi Rama ka uruar 100-vjetorin e vendosjes se marrëdhënieve diplomatike me Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Në një postim në faqen e tij në Facebook, Rama u përcjell urimet edhe atyre që do të jenë sot në shesh për të festuar.

“MIRËMËNGJES 😊

dhe sot, në ditën e fiks 💯vjetorit të lidhjes së marrëdhënieve diplomatike me Shtetet e Bashkuara të Amerikës, jo vetëm ju uroj ditë të mbarë, po edhe mbrëmje të bukur të gjithë atyre që do jenë sot në Sheshin Skënderbej🇦🇱❤️🇺🇸”, shkruan kreu i qeverisë.

S'KA KOMENTE