Rama nga Brukseli jep lajmin e keq: Unë nuk pres të zgjidhet...

Rama nga Brukseli jep lajmin e keq: Unë nuk pres të zgjidhet asgjë!

160
SHPËRNDAJE

Kryeministri Edi Rama pasi mbërriti në samitin e BE, ka dhënë një mesazh nga Brukseli permes Twitter-it në lidhje me anëtarësimin e vendit tonë dhe Bullgarisë.

Duke u ndalur tek Vetoja e Bullgarisë për Maqedoninë e Veriut, Rama tha se është një turp për Evropën çështja bullgare.

Duke iu referuar Bullgarisë, Rama shprehet se “një vend i NATO-s mban peng dy vende të tjera të NATO-s nën mbikëqyrjen e 26 vendeve të BE-së që qëndrojnë të qetë në një shfaqje të frikshme impotence”.

Postimi i Ramës: 

Është një ditë e re në Evropë, por jo në Bullgari! Sa turp për Evropën kjo çështje bullgare! Në mes të një lufte shumë të nxehtë në oborrin e pasmë të Evropës, një vend i NATO-s rrëmben dy vende të tjera të NATO-s nën mbikëqyrjen e 26 vendeve të BE-së që qëndrojnë të qetë në një shfaqje të frikshme impotence!

Unë ju kam thënë edhe më parë. Përkundër optimizmit të ngutur të disave, unë nuk pres të zgjidhet asgjë në Bullgari por ndërkohë nëse do të zgjidhet do të jetë një motiv për të marrë frymë të lehtësuar nga pengmarrje e një vendi të NATO-s të dy vendeve të NATO-s në kulmin e një lufte të nxehtë në kufijtë e Europës dhje nën vështrimin e 26 vendeve të tjera që shohin si yjet që vështrojnë në romanin e famshëm”, u shpreh Rama.

S'KA KOMENTE