Qielli i Athinës ndriçohet nga balonat fluturuese per nder të viktimave...

Qielli i Athinës ndriçohet nga balonat fluturuese per nder të viktimave që humbën jetën në aksidentin tragjik

172
SHPËRNDAJE

Mbrëmjen e sotme në nder të viktimave nga aksidenti tragjik në Tempi të Larisës, qelli në Athinë është ndriçuar nga balonët me flakë.

Qytetarët kanë ndalë në rrugë dhe kanë hedhur balona me flakë në nder të viktimave që humbun jetën nga përplasja fatale e trenit të pasagjerëve me një tren mallrash.

Nga aksidenti tragjik humbën jetën 57 persona, ku mes tyre kanë humbur jetën dhe katër shqiptarë. Shqiptarët që humbën jetën janë Ifigjenia Micka, Pavlin Bozo, Joanis Xhollas dhe Klaudia Lato.

Pritet përgjigja e ADN për një tjetër shtetas shqiptar të deklaruar “i zhdukur” nga familja dhe policia greke.

S'KA KOMENTE