Qëlloi me pistoletë në drejtim të 30-vjeçarit, zbulohet identiteti i autorit, 38-vjeçari...

Qëlloi me pistoletë në drejtim të 30-vjeçarit, zbulohet identiteti i autorit, 38-vjeçari me precedentë penalë

295
SHPËRNDAJE

Autori që qëlloi shtatë herë në drejtim të 30-vjeçarit Alban Bekteshi në Elbasan, është Ermal Matishi.

Ndërkohë Metishi nuk është emër i panjohur për policisë, pasi në 2019, 38-vjeçari është arrestuar, pasi nuk i është bindur urdhrit të policisë për të ndaluar.

Kujtojmë se këtë të premte ngjarja ndodhi në orën 20:00, në lagjen “Skënderbej”. Autori Ermal Matishi dhe Bekteshi para tri javësh janë konfliktuar me grushte, për parakalim.

S'KA KOMENTE