Putin në deklaratë: Po përpiqen të fajësojnë Rusinë, ne nuk sulmojmë civilë,...

Putin në deklaratë: Po përpiqen të fajësojnë Rusinë, ne nuk sulmojmë civilë, luftojmë me nacionalistët neo-nazistë

694
SHPËRNDAJE

Vladimir Putin ne nje dalje per mediatv  i bën thirrje ushtrisë ukrainase të “marrë pushtetin” në Kiev dhe të largojë Zelensky.Presidenti rus Vladimir Putin tha se ai po lufton një “bandë të narkomanëve dhe neo-nazistëve”, duke iu referuar udhëheqjes ukrainase.

S'KA KOMENTE