“Protestë më 7 korrik”, Balla i përgjigjet Berishës: Ke bashkëpunuar me Miloshevicin

“Protestë më 7 korrik”, Balla i përgjigjet Berishës: Ke bashkëpunuar me Miloshevicin

131
SHPËRNDAJE

Taulant Balla komenton protestën e Sali Berishës më 7 korrik:

“S’ja vlen të merresh me ty tani kot. Sa i përket bashkëpunëtorit të Sllobodan Millosheviçit që mori fjalën për procedura, në procedurë thuhet se fjala merret vetëm njëherë. Zotëria që zgjodhët vonë dhe vjen këtu të na rikujtojë thyerjen e embargos së tij, ai që ka furenizuar me naftë Millosheviçin, vjen dhe hap çështje të sigurisë kombëtare për interesin e tij. Kur në të mblidhemi këtu më 7 korrik për të kujtuar viktimat e Serbrenicës, zotëria thërret protesta”

Sali Berisha: “Tani kanë dalë të gjitha lakuriq, siç janë të gjitha gjërat. Është xhandar i bandës së Elbasanit. Bashkë me Klement Çalën. Nuk ka as si të mbron Edi Rama me Ulsi Manjën”

S'KA KOMENTE