Protesta ulin cmimin .Sot Nafta zbret nën 200 lekë për litër

Protesta ulin cmimin .Sot Nafta zbret nën 200 lekë për litër

2907
SHPËRNDAJE

Pas protestave pothuajse njëjavore në të gjithë vendin, për uljen e çmimit të naftës dhe karburanteve të tjera, reflektimi në treg ka ardhur.

Gjatë ditës së sotme nafta në shumicën e karburanteve ka zbritur poshtë çmimit 200 lekë për litër, ndërkohë që kryeministri Edi Rama përmes një postimi në rrjetet sociale, thotë se do të nisë nga puna Bordi Kombëtar për Administrimin e Karburanteve.

Sipas Ramës fitimi i kompanive që merren me furnizimin me karburante do të ngrijë, ndërkohë që çmimi do të bëhet transparent për të gjithë qytetarët.

Kryeministri paralajmëroi dje se çdo pikë karburanti që tregton me një çmim më të lartë se ai që është miratuar nga bordi, do të sekuestrohet dhe se biznesi do të kalojë nën administrimin e shtetit.

S'KA KOMENTE