Plas sherri në Kuvend, Rama-Salianjit:”Je një bedel pasionant. Jeni si miza në...

Plas sherri në Kuvend, Rama-Salianjit:”Je një bedel pasionant. Jeni si miza në të ndenjurat e kalit”

80
SHPËRNDAJE

Miratimi për përshpejtimin e procedurës për projektbuxhetim për Portin e Durrësit ndezi gjakrat në seancën plenare që po zhvillohet sot në Kuvendin e Shqipërisë.

Rama i është përgjigjur refuzimit të opozitës për të votuar procesin e përshpejtimit me akuza dhe ofendime.

Bedel pasionat”, kështu  iu drejtua Rama, deputetit demokrat Rama Ervin Salianji.

“Je një bedel pasionant. Jeni si miza në të ndenjurat e kalit, mos ngatërro jashtë daljet e organizmit. Ju bedela nuk keni atdhe, fe, nuk keni imam, nuk keni flamur, nuk keni dinjitet asgjë. Jeni bartës të mallkimit të këtij vendi që prej 1912. Po shani një nga kompanitë më të mëdha të botës, që po vjen për të investuar në Shqipëri. Jeni bisht I një krijese që mbart mallkim”, tha Rama në Kuvend.

S'KA KOMENTE