Përfundon mbledhja e kryesisë së PS, zbulohen kandidatët zyrtarë për secilin qark

Përfundon mbledhja e kryesisë së PS, zbulohen kandidatët zyrtarë për secilin qark

298
SHPËRNDAJE

Rama ka mbledhur sot kryesinë e partisë socialiste ku ka zyrtarizuar kandidatët për zgjedhjet vendore të 14 majit ne 61 bashki

Qarku Shkodër: 

Bashkia Shkodër- Benet Beci.

Bashkia Malësi e Madhe – Tonin Marinaj

Bashkia Pukë – Gjon Gjonaj

Bashkia Vau i Dejës – Kristjan Shkreli

Qarku Elbasan

Bashkia Elbasan- Gledian Llatja

Bashkia Belsh – Arif Tafani

Bashkia Cërrik – Andis Sala

Bashkia Gramsh – Besjan Ajazi

Bashkia Librazhd – Mariglen Disha

Bashkia Prrenjas – Nuri Belba

Bashkia Peqin-Bukurosh Maçi

Qarku Dibër 

Bashkia Bulqizë – Festime Mjeshtri

Bashkia Dibër – Rrahim Spahiu

Bashkia Klos – Valbona Kola

Bashkia Mat – Agron Malaj

Qarku Lezhë: 

Bashkia Kurbin – Majlinda Cara

Bashkia Lezhë – Pjerin Ndreu

Bashkia Mirditë – Nrec Deda

Qarku Tiranë: 

Bashkia Tiranë – Erion Veliaj
Bashkia Kamëz – Rakip Suli
Bashkia Kavajë – Redjan Krali
Bashkia Vorë – Blerim Shera
Bashkia Rrogozhinë – Edison Memolla

VLORË

Bashkia Vlorë – Ermal Dredha
Bashkia Selenicë – Nertil Bellaj
Bashkia Delvinë – Besmir Veliz
Bashkia Finiq – Romeo Çakulli
Bashkia Himarë – Jorgo Goro
Bashkia Konispol – Erges Dule
Bashkia Sarandë – Olti Çaci

KORÇË

Bashkia Korçë – Sotiraq Filo
Bashkia Kolonjë – Erion Isai
Bashkia Devoll – Eduard Duro
Bashkia Maliq – Gëzim Topçiu
Bashkia Pogradec – Ilir Xhakolli
Bashkia Pustec – Pali Kolefski

FIER

Bashkia Fier – Armando Subashi

Bashkia Divjakë – Josif Gorreja

Bashkia Lushnje – Eriselda Sefa

Bashkia Mallakastër – Qerim Ismailaj

Bashkia Roskovec – Majlinda Bufi

Bashkia Patos- Fatjon Duraj

GJIROKASTËR

Bashkia Gjirokastër – Flamur Golemi
Bashkia Tepelenë – Tërmet Peçi
Bashkia Dropull – Dhimitraq Toli
Bashkia Këlcyrë – Klement Ndoni
Bashkia Libohovë – Leonard Hide
Bashkia Memaliaj  – Gjolek Guci
Bashkia Përmet  – Alma Hoxha

DURRËS

Bashkia Durrës  – Emiriana Sako
Bashkia Krujë – Artur  Bushi
Bashkia Shijak – Elton Arban

SHKODËR

Bashkia Shkodër  – Benet Beci

Bashkia Fushë-Arrëz – Franc Tuci

Malësi e Madhe – Tonin Marinaj

Bashkia Pukë – Gjon Gjonaj

Bashkia Vau i Dejës – Kristjan Shkreli

KUKËS

Bashkia Has – Halit Muja

Bashkia Kukës – Safet Gjici

Bashkia Tropojë – Rexhë Byberi

LEZHË

Bashkia Kurbin  – Majlinda Cara
Bashkia Lezhë – Pjerin Ndreu
Bashkia Mirditë – Ndrec Deda.

BERAT

Bashkia Berat – Ervin Demo
Bashkia Kuçovë – Kreshnik Hajdari
Bashkia Poliçan- Adriatik Zotkaj
Bashkia Skrapar – Adriatik Mema
Bashkia Dimal- Juliana Mema

S'KA KOMENTE