Përfshihet nga flakët spitali COVID ne GREQI, një pacient humb jeten, nuk...

Përfshihet nga flakët spitali COVID ne GREQI, një pacient humb jeten, nuk dihet fati i 20 të tjerëve

81
SHPËRNDAJE

Është përfshirë nga zjarri spitali Papanikolaou në Selanik, ku si pasojë ka ndërruar jetë një person. 

Sipas informacioneve të para të publikuara nga mediat vendase personi është gjetur i karbonizuar në katin e dytë të godinës. 

Në vendngjarje kanë mbërritur 11 automjete zjarrfikëse dhe 30 persona personel, të cilët kanë mundur të neutralizojnë flakët. 

Megjithatë, tymi është ende evident në hapësirën e godinës dhe nuk dihet ende fati për 20 pacientë të sëmurë rëndë me COVID-19. 

S'KA KOMENTE