Perfshihet nga flake nje shkolle ne Mallakaster

Perfshihet nga flake nje shkolle ne Mallakaster

1719
SHPËRNDAJE

Mallakastër

Në datë 03.01.2023, në lagjen “5 Shkurti”, Ballsh, në një klasë të një shkolle 9-vjeçare, dyshohet se si pasojë e një shkëndije elektrike ka rënë zjarr dhe për pasojë ka vetëm dëme materiale në atë klasë.

Shërbimet zjarrfikëse kanë bërë të mundur shuarjen e zjarrit, ndërsa grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkaqeve të rënies së zjarrit.

S'KA KOMENTE