Pellumbi fluturon 1421 kilometra nga Berlini ne Shqiperi

Pellumbi fluturon 1421 kilometra nga Berlini ne Shqiperi

174
SHPËRNDAJE

Nje ngjarje e jashtezakonshme dhe me nje rendesi te vecante ka ndodhur per te gjithe dashamiresit e sportit te pellumbave ne vendin tone.
Pellumbi arriti të kthehet në Shqipëri duke u nisur nga Berlini ne Gjermani, pas një distance të gjatë fluturimi prej 1421 kilometrash.

Deri tani, asnjë pellumb shqiptar nuk kishte arritur të fluturojë një distancë kaq të gjatë për t’u kthyer në shtëpinë e tij.

Ky rekord do të jetë një pikë referimi dhe një frymëzim i madh për të gjithë ata që angazhohen në këtë sport.

“Pellumbi pare nga Berlini. Nje ngjarje shume e rendesishme per sportin e pellumbave ne vendin tone. Distanca me e gjate e pershkruar ndonjehere nga ndonje pellumb shqiptar 1421 km. Kjo do shenoje nje kthese ne sportin e pellumbave. Urime Edmond Rushiti.” – shkruan ne rrjetet sociale faqja e Fedrates se Pellumbave te Postes

S'KA KOMENTE