Pas votimeve ne PD Roskovec ,ja kush ka fituar

Pas votimeve ne PD Roskovec ,ja kush ka fituar

842
SHPËRNDAJE

Komisioni i Organizimit dhe Kontrollit të Operacioneve Elektorale të Partise Demokratike ka mbajtur procesin zgjedhor për Kryetar dege të PD ne Roskovec ,nisur ne bazë të parimit, një anëtar një vote kur me pare zgjidhej nga vete delegatet.

Kandidatet per Kryetar dege PD Roskovec janë dy kandidate te rinj Emels Xhaxhaj dhe Kevin Cjapi ,dy kandidatura të propozuara nga vetë strukturat e PD.

Sipas deputetit Luan Baçi, të deleguarit të Partise Demokratike për qarkun Fier ky proces po mbahet ne cdo bashki ndaj eshte cilesuar si si votime te rendesishme ne PD.

Ne baze te numerimit po ne ambientet ku u zhvilluan votimet ka rezultuar se : 

Cjapi 16 vota
Xhaxhaj 297 vota
Te pavlefshme asnje

S'KA KOMENTE